DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 10.01.2016 23:16:13 

KYNOLOGICKÝ KLUB HORNÍ LIDEČ

Výcvik

 

Scházíme se převážně každou neděli dopoledne. Členové klubu mohou využívat areál během celého týdne pro individuální výcvik.

 

Zaměřujeme se především na sportovní kynologii dle platných zkušebních řádů IPO, SchH a NZŘ a to motivační, hravou a veselou metodou.
V současné době se někteří členové (díky našemu výcvikáři Radimovi), zaměřují také na "záchranařinu", konkrétně na plošné a sutinové vyhledávání dle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R a SDH ČR. V budoucnu by si někteří z nás rádi udělali i zkoušky z těchto ZŘ.

 

Několik zásad výcviku psa

1. Nikdy necvičte se psem, který není řádně vyvenčený.

2. Dopředu si promyslete, co chcete se psem dělat a potom teprve běžte na "plac". Není nic horšího, než když psovod sám neví co chce a pak trestá psa za to, že to neprovedl.

3. Při výcviku vždy postupujte od jednoduššího ke složitějšímu, pečlivě cviky pilujte. Každá přeskočená fáze nebo nedotažený cvik se vám později pořádně vymstí.

4. Cvičte pouze tak dlouho, dokud to psa baví. Jakmile uvidíte, že pes už ve svém nasazení polevuje, je nejvyšší čas přestat. Výcvik by neměl trvat déle než několik minut.

5. Snažte se ovládat a vyvarujte se výbuchu hněvu proti psovi. Pokud psa v afektu potrestáte, můžete několika údery a za pár vteřin úplně zničit svoji několikaměsíční práci.

6. Správná a silná motivace psa je základem úspěchu.

7. Za každý vydařený cvik psa pochvalte, čím povedenější cvik, tím větší a radostnější pochvala.

       
Každý psovod by měl mít na výcvik s sebou vodítko a obojek (kovový stahovací), pamlsky (drobné kousky masa, salámu nebo piškoty), oblíbenou hračku (míček, pešek), pro ty méně ukázněné náhubek (abyste je mohli pustit z vodítka mezi ostatní psy) a popřípadě dlouhou (stopovací) šňůru.