Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.01.2016 23:16:13 

KYNOLOGICKÝ KLUB HORNÍ LIDEČ

Akce

Akce 

 

Červen 2012 - Pejskaři z Horní Lidče se opět postarali o zpestření života v obci

V sobotu 30. června pořádal Kynologický klub Horní Lideč „Zábavné odpoledne pro děti“. Již čtvrtým rokem se místní pejskaři postarali o zpestření života v obci. Od druhé hodiny odpolední  se začali scházet na místní cvičák rodiče se svými dětmi, kde byl pro ně připraven bohatý program. Chůdy, skákání v pytli, hod na plechovky, hola hop apod.. V průběhu odpoledne byly pro děti vyhlášeny soutěže, ve kterých získávaly pěkné ceny.

Překvapením pro diváky byla návštěva téměř osmdesáti motorkářů, kteří nás přijeli pozdravit při své vyjížďce po okolí.

Dalším zpestřením bylo vystoupení  našich členů, kteří se svými psy předvedli ukázky ze sportovní kynologie – poslušnost, překonávání překážek, zadržení figuranta apod.. Fenka Jessie předvedla umění loveckého psa při vystavování křepelky.

Velmi pěkné a atraktivní bylo představení našich kamarádů z Kynologického klubu Slavičín. Seznámili všechny přítomné se sportovním odvětvím agility. Svými tanci se psy roztleskali všechny diváky. Velmi poučné a zajímavé bylo představení asistenčního pejska.

Samozřejmě nechybělo ani malování na tváře, o které se postarala děvčata pod vedením paní Trochtové.

Na poslední chvíli mezi nás také zavítal „Dan Nekonečný“, který svou sambou roztleskal a rozesmál celé publikum.

Zábavný den pokračoval pro ty starší i v podvečerních a večerních hodinách. Místní hudební skupina S.P.O.K.E.N. opět potvrdila své kvality a nezklamala.

Pro všechny věkové kategorie dětí byly připraveny ceny a dárky. Nikdo neodešel domů s prázdnou a za to děkujeme hlavně našim milým sponzorům. Jan Slovák - S Market Horní Lideč a Obec Horní Lideč.

Foto: http://danini.rajce.idnes.cz/detsky_den_30062012

________________________________________________________________________________________________________________

 

Výcvikový víkend 1. - 2.8.2009

Děkuji všem účastníkům víkendovky. Byli jste bezvadní, Lucka Vás všechny chválila.  I pejskům jak je vidět se to moc líbilo. Vzhledem k tomu, že to byla historicky první akce uspořádaná pro sportovní výcvik, tak to mělo hladký průběh a každý účastník si odnesl (alespoň doufám dle reakcí a mailů) nové informace, které využije při budoucím výcviku. Tímto bych také chtěl poděkovat Lucce Ševčíkové a figurantovi Michalovi Řehákovi, který si poradil i s plemeny, které nejsou zrovna typické pro obrany.

 Radim


 

Červen 2009 - Dětský den s podtextem Indiánské léto. VIDEO, FOTKY a Článek

V sobotu 6. června 2009 pořádal Kynologický klub Horní Lideč pro naše ratolesti Dětský den s podtextem Indiánské léto. Od 14.hod se začaly scházet na místní cvičák rodiče se svými dětmi, kde byl pro ně připraven bohatý program. Chůdy, skákání v pytli, hod oštěpem na bizona, házení na plechovky a největší zájem u dětí vzbudilo adrenalinové slaňování přes cvičák.

Jako další zpestření pro diváky přišlo na řadu v podobě kynologů se svými psy z místního cvičáku, kteří předvedli společně poslušnosti ze sportovní kynologie. Dále pak přišla na řadu lovecká fenka Jessie, která předvedla umění loveckého psa při vystavování křepelky a také aportování lišky z houštin. Jako další přišla na řadu fenka NO Sally, která předvedla zadržení pachatele na sportovní figurantský rukáv. Poslušnost na překážkách a radost z výcviku předvedla fenka NO Deny. Jako host na ukázky byl přizván také záchranářský kynolog z Moravskoslezského kraje s fenkou belgického ovčáka malinois Barčou. Ta předvedla poslušnost a dovednost záchranářského psa a také nalezení a vyštěkání figuranta, který byl ukryt v krabici. Jako zpestření se Barči schovalo cca 20 dětí do indiánského tee-pee, kde je Barča našla a "zachránila" vyštěkala. Odměnou pro psa i děti bylo vzájemné přetahování se o peška a pořádné pohlazení od dětí.

Pro všechny věkové kategorie dětí byly připraveny ceny a dárky. Nikdo neodešel domů s prázdnou a za to děkujeme hlavně našim milým sponzorům: Jan Slovák - S Market Horní Lideč a Obec Horní Lideč.

Na závěr tohoto veselého dne si mohli děti s rodiči opéct nefalšovaný špekáček na otevřeném ohništi a poslechnout si skupinu Žáves.


říjen 2008 - Výlet na Pulčiny - 9 foto viz. fotogalerie

    image     image  

 


říjen 2008 - Klubová soutěž v netradičních disciplínách

V netradičním víceboji spolu  soupeřilo 7 dvojic ( psovod a jeho čtyřnohý parťák ). V disciplínách ( přivolání na rychlost, vyhledávání v ohraničeném prostoru, překážky, aportování psovoda apod. ) byly výsledky velmi vyrovnané. Nakonec ve finálovém rozstřelu zvítězil Jarek s Deny. Po " valašském " slavnostním vyhlášení panovala velmi příjemná přátelská atmosféra a " bohatý kulturní program".  

 


červenec 2008 -  Ukázka výcviku psů ( poslušnost, obrana ) na Dětském odpoledni pořádané Mysliveckým sdružením v Horní Lidči  

 


 21.června 2008 - Zábavné odpoledne pro děti

O zábavné odpoledne pro děti a dospělé se v sobotu 21. června postaral kynologický klub z Horní Lidče. V rámci celého programu si děti mohly užít mnoha soutěží, jako např. střelba ze vzduchovky, skákání v pytli nebo přetahování lanem. Hlavním bodem programu byla ukázka výcviku psů. Všichni mohli shlédnout výcvik jak služebních, tak i loveckých plemen, při které byla vyhlášena výtvarná soutěž dětí o nejlepší kresbu psa. Přibližně 100 malých návštěvníků s rodiči si mohlo užít nádherné slunečné odpoledne, kde panovala výborná kamarádská atmosféra a příjemná nálada.

Foto ZDE, Video ZDE 

 


červen 2008 - Ukázka výcviku psů pro ZŠ Lidečko červen 2008 - Dětský den ( Francova Lhota ) - viz.  fotogalerie        

TOPlist